Taisyklės

2017 m. lapkričio 11 d. žygio „Aukštaitijos keliais“

PROGRAMA

ŽYGIO TIKSLAS

Ugdyti jaunimo pilietiškumą, kelti sąmoningumą;
Skiepyti meilę ir pilietinę pareigą Tėvynei;
Įtraukti į šį žygį kuo daugiau Lietuvos piliečių, svečių iš užsienio bei jaunimo organizacijų;
Puoselėjant istoriją ugdyti jaunimo patriotinę sąmonę;
Skatinti keliauti mėgstančių žmonių vienijimąsi, bendravimą ir pažintis;
Propaguoti keliavimą pėsčiomis kaip aktyvią, kultūringą ir aplinką tausojančią laisvalaikio praleidimo formą, užtikrinti prasmingą ir turiningą laisvalaikio praleidimą; Tobulinti asmens fizinį ir psichologinį pasirengimą;
Supažindinti su Panevėžio kraštu, jo kultūra, gamtos paminklais.

ORGANIZATORIUS

Renginį organizuoja žygeivių klubas „Xkilometras“. Informacija apie renginį skelbiama www.xkilometras.lt,www.pza.lt ir www.facebook.com/pzasociacija.
Kontaktai: Egidijus Štankelis, mob. 8 682 52450, el. p. egidijus.stankelis@gmail.com

REMĖJAI

IĮ "Petro mesinė";
UAB "Medvinta";
AB "Pieno žvaigždės";
MB "Maksimali švara";
Sporto ir sveikatingumo klubas "IR TAU";
Alfonso Smetonos šaulių 5-oji rinktinė;
KASP 5-oji rinktinė;
Karaliaus Mindaugo husarų batalionas.

PARTNERIAI

Pėsčiųjų žygių asociacija;
Panevėžio rajono savivaldybė;
Krekenavos regioninio parko direkcija;
Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla;
Naujamiesčio bendruomenė.

RENGINIO PROGRAMA

Lapkričio 11 d.
07.00-08.30 val. – atvykimas ir galutinė registracija;
08.30-09.00 val. – žygio atidarymas (žygio pristatymas, sveikinimai žygeiviams ir bendras Zumba šokis);
09:00 val. – žygio startas;
09.00-20.00 val. – žygis, apdovanojimai, išvykimas.

LAIKAS IR VIETA

LŽygis vyks 2017 m. lapkričio 11 d. Upytės g. 1, Upytė, Panevėžio r., Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla.

DALYVIAI

Gali dalyvauti Lietuvos Respublikos ir užsienio šalių piliečiai individualiai ir komandomis. Dalyvis žygio metu pats atsako už savo sveikatą ir asmeninius daiktus. Už asmenis, kurie yra jaunesni nei 16 m., atsako juos lydintieji suaugusieji.

REGISTRACIJA IR APMOKĖJIMAS

Išankstinė grupių ir pavienių dalyvių registracija ir apmokėjimas į žygį vykdoma nuo 2017 m. rugsėjo 30 d. iki 2017 m. lapkričio 09 d. (imtinai) puslapyje: www.xkilometras.lt. Užsiregistravę po šios datos arba neapmokėję dalyvio mokesčio turės galimybę užsiregistruoti renginio dieną papildomai sumokėdami 2 eurų mokestį.

DALYVIO MOKESTIS IR APMOKĖJIMO BŪDAI

- užsiregistravus ir padariusiems pavedimą iki 2017-11-09 su medaliu – 20 €;
- užsiregistravus ir padariusiems pavedimą iki 2017-11-09 be medalio – 5 €;
- užsiregistravus po 2017-11-09 arba renginio dieną +2 €;
- užsiregistravus iki 2017-11-09 ir nepadariusiems pavedimo mokant vietoje +2 €;
- asmenims iki 12 m. žygis nemokamas.

REKVIZITAI

Žygeivių klubo “X KILOMETRAS” banko sąsk. AB SEB Nr.: LT12 7044 0600 0788 4527 (darant pavedimą BŪTINA nurodyti vardus ir pavardes už kokius asmenis pervedami pinigai).

INDIVIDUALI REGISTRACIJA

Vardas, Pavardė
Pilna gimimo data
Telefono nr.
Pasirinktas atstumas
El. paštas
Medalis (taip arba ne)
Anketą rasite xkilometras.lt puslapyje.

GRUPĖS REGISTRACIJA

Grupės pavadinimas
Word programos lentelėje surašyti grupės narių vardus, pavardes, pilnas gimimo datas, pažymėti grupės vadovą Grupės vadovo tel. nr.
El. paštas
Medalis: prie kiekvieno grupės nario, nurodyti taip arba ne
Anketą rasite xkilometras.lt puslapyje. Grupės vadovas galutinės registracijos metu turi pateikti atspausdintą galutinį grupės sąrašą.

ŽYGIO TRASOS ĮVEIKIMAS

Šiais metais jūsų lauks nauji, dar nematyti žygio maršrutai, atskleisiantys Aukštaitijos gamtos grožį ir krašto įdomybes. 26 km (tikrai nemeluojam :) ), 5-6 val., vidutinio sunkumo trasa įvairaus pajėgumo žygeiviams (Tradicinių amatų centras Upytėje, Upytės piliakalnis, Nevėžininkų koplyčia, Naujamiesčio karaimų kapinės, Kalnelio daugiakamienė mušis, Murmulių atodanga ir kt. lankytini objektai);
42 km, 8-10 val., sudėtinga trasa patyrusiems žygeiviams (Tradicinių amatų centras Upytėje, Upytės piliakalnis, Nevėžininkų koplyčia, Naujamiesčio karaimų kapinės, Kalnelio daugiakamienė mušis, Murmulių atodanga, Juozo Urbšio sodyba ir visuomeninės minties ir kultūros centro muziejus ir kt. lankytini objektai);
Visi dalyviai startuoja vienu metu 09:00 val.; Dalyviai turi įveikti pasirinktą trasą iki 20:00 val.; Žygio trasos, kontroliniai ir poilsio punktai žymimi specialiais ženklais, rodyklėmis bei juostomis; Dalyviai turi žygio metu tausoti savo sveikatą, esant būtinybei kreiptis į medikus; Įveikdami pasirinktą trasą, dalyviai (komandos) atsižymi kontroliniuose punktuose; Draudžiama, įveikiant pasirinktą trasą, naudotis bet kokiomis transporto priemonėmis ir bėgti; Būtina turėti žibintuvėlius ir atšvaitus; Viename iš punktų bus pateikti karšti pietūs, kituose - geriamo vandens ir šiltos arbatos.

DALYVIŲ PAREIGOS IR ATSAKOMYBĖ

Privalo su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
Privalo laikytis bendrosios etikos normų, nepažeisti žmogaus teisių ir laisvių, būti drausmingais, tausoti gamtą ir aplinką, laikytis kelių eismo taisyklių reikalavimų; Privalo informuoti organizatorius apie pasitraukimą iš žygio;
Draudžiama skleisti politinę propagandą, šiukšlinti ir pažeidinėti viešąją tvarką, kelių eismo taisykles, gamtos apsaugos ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimus; Turi teisę bet kurio metu pasitraukti iš žygio arba atsisakyti jame dalyvauti apie tai informavę organizatorius;
Dalyvis žygio metu pats atsako už savo sveikatą ir asmeninius daiktus. Už asmenis, kurie yra jaunesni nei 16 m., atsako juos lydintieji suaugusieji.

APDOVANOJIMAI

Diplomas įteikiamas visiems žygio dalyviams, įveikusiems visą žygio atstumą. Pasitraukus iš žygio ir neįveikus viso žygio atstumo – diplomas neįteikiamas. Papildomai užsisakę ir sėkmingai įveikę pasirinktą 42 arba 26 km atstumą, būsite apdovanoti žygio medaliu ir diplomu.
Medaliu apdovanojami asmenys:
- praėję visą žygio atstumą;
- apmokėję medalio gamybos išlaidas;
- nepažeidę žygio taisyklių.
Žygio dalyviui, neįvykdžiusiam nustatytų reikalavimų, medalis ir jo simboliai neįteikiami, o paliekami žygio organizatoriams. Pinigai už medalių gamybą negrąžinami.

DRAUDIMAI

Žygio metu draudžiama:
- naudotis bet kokiomis transporto priemonėmis;
- bėgti;
- skleisti politinę propagandą;
- pažeidinėti viešąją tvarką;
- pažeidinėti kelių eismo taisykles;
- šiukšlinti stovyklų teritorijose, poilsio vietose, žygio maršrute.
Žygio dalyviams, pažeidusiems šias taisykles, bus pareikštas įspėjimas, o pakartotinai jas pažeidę dalyviai bus diskvalifikuojami. Žygio metu gali būti nurodyti ir kiti reikalavimai, kuriais žygio dalyviai privalės vadovautis.

DKITOS SĄLYGOS

Pageidaujantys gali atvykti ir apsigyventi Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla, sporto salėje, žygio išvakarėse lapkričio 10 d. nuo 18 val. Bus skirta vieta apsigyventi sporto salėje (turėkite savo kilimėlius, miegmaišius ir pan.);
Organizatoriai, vadovaudamiesi šiais nuostatais, pasilieka teisę žygio dalyvius diskvalifikuoti; Žygio startas ir finišas – Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje.

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

Žygio dalyviai privalo susipažinti su šiomis taisyklėmis ir jomis vadovautis registracijos ir žygio metu. Šias taisykles tvirtina, papildo ir keičia klubo taryba.

Skaityti klubo įstatus

MEDALIO STATUTAS

PANEVĖŽIO ŽYGEIVIŲ KLUBO „X KILOMETRAS“ 20 - 25 KM MEDALIO „AUKŠTAITIJOS KELIAIS“ STATUTAS

20 - 25 km medalis „Aukštaitijos keliais“ – Panevėžio žygeivių klubo „X KILOMETRAS“ apdovanojimas, įteikiamas asmenims už pilnai įveiktą žygio nuo 25 iki 29 km maršrutą. Medalis yra pagamintas iš 1,5 – 2 mm storio žalvario. Ženklas yra penkiakampio formos, jo didžiausias skersmuo – 36 mm. Reverse vaizdas susideda iš dviejų dalių: apatinis aukštas su užrašu „PATRIAM TUAM MUNDUM EXISTMA“ („Savo Tėvynę laikyk visu pasauliu“) ir kalaviju, ant jo tvirtinasi Aukštaitijos herbas. Reverse iškaltas ženklo numeris.
Medalio kaspine vyrauja trys pagrindinės Panevėžio krašto seniūnijų herbų spalvos: raudona, mėlyna ir balta. Prie medalio pridedama juostelė, kurios spalvos analogiškos medalio kaspino spalvoms.

PANEVĖŽIO ŽYGEIVIŲ KLUBO „X KILOMETRAS“ 50 KM MEDALIO „AUKŠTAITIJOS KELIAIS“ STATUTAS

50 km medalis „Aukštaitijos keliais“ – Panevėžio žygeivių klubo „X KILOMETRAS“ apdovanojimas, įteikiamas asmenims už pilnai įveiktą 42 - 50 km. žygio maršrutą. Medalis yra pagamintas iš 1,5 – 2 mm storio žalvario. Paviršius prašveistas, blizgus, aukso spalvos. Ženklas yra 38 mm skersmens skritulio formos. Averse vaizdas susideda iš dviejų dalių: apatinis aukštas su užrašu „PATRIAM TUAM MUNDUM EXISTMA“ („Savo Tėvynę laikyk visu pasauliu“) ir kalaviju, ant jo tvirtinasi pagamintas iš žalvario pagal heraldiką Aukštaitijos herbas. Reverse iškalta L raidė ir ženklo numeris.
Medalio kaspine vyrauja trys pagrindinės Panevėžio krašto seniūnijų herbų spalvos: raudona, mėlyna ir balta. Prie medalio pridedama juostelė, kurios spalvos analogiškos medalio kaspino spalvoms