+370 682 52450 info@xkilometras.lt

2022 M. RUGPJŪČIO 27 D. ŽYGIO „GAUDOM VĖJĄ" PROGRAMA

Prabėgo vasara, atostogos, tad rugpjūčio 27 d. kviečiame į paskutinį,,Gaudom vėją" ciklo žygį uždaryti vasaros sezoną. Žygis vyks Upytės kaime, įsikūrusiame prie kelio Panevėžys-Krekenava.

Šį sykį žygio startas bus BENDRAS 9 val. Norime, kad susirinktume visi į būrį, kad pamatytume vieni kitus ir apdovanotume ištverminguosius, kurie nepraleidę nei vieno žygio, atvyks ir į dešimtąjį ,,Gaudom vėją" ciklo žygį. Po to visi kartu sušoksime  šiam žygiui paruoštą ,,Ir Tau" aerobikos klubo vadovės Dianos Štankelienės zumbą šokį. Tad, pasipuoškite (juk žygis neeilinis), pasimankštinkite kojeles ir pasiimkite gerą nuotaiką. Laukiame Jūsų visų, kad galėtume apkabinti, pabendrauti ir pasidalinti geromis emocijomis :)

Žygis drieksis Upytės apylinkėse. Šalia Upytės kaimo stūkso Upytės piliakalnis, vadinamas Čičinsko kalnu, apipintas  legendomis ir padavimais. Senovėje šis piliakalnis buvo sala, kurią supo pelkės, o ir patekti čia buvo galima tik valtimis arba kulgrindomis. Manoma, kad 13-14 a. čia stovėjo pilis, kuri turėjo didžiulę reikšmę kovose su Livonijos ordinu. Dar yra sukurta legenda apie ten gyvenusį nedorėlį poną Čičinską ir jo prasmegusį dvarą. Kaip bebūtų keista, bet piliakalnio viduryje tikrai pamatysite įspūdingą įdubą, kurią galima apžiūrėti iš visų pusių. Per kaimą teka Vešeta-Upytės intakas, Nevėžio baseinas. Upytė turėjo ir pilį, bet jos griuvėsiai išliko iki 17a. pradžios.

Praeisite ir pro Upytės dvarvietėje įkurtą Tradicinių amatų centrą. Pamatysite atnaujintą Upytės dvaro sodybos svirną. Taip pat maršrutas drieksis pro Linų muziejų (Stultiškių vėjo malūną). Malūnas yra 4 aukštų su pasukama prieš vėją kepure. Ten galima susipažinti su senoviniu lino apdirbimu, vyksta edukaciniai užsiėmimai. Dalis maršruto eis Gėlainių mišku, kuriame 1944-1953m. veikė Lietuvos partizanų Vyčio apygardos būriai.

Visi „Gaudom vėją“ žygiai yra nemokami, o žygių metu teikiamas nemokamas maitinimas – postuose jus pasitinka šilta arbata, karštas maistas, užkandžiai. Kiekvienam renginiui ruošiama 25 km žygio trasa ir trumpesnė 12 km trasa, kurias įveikus įteikiamas medalis ir diplomas. Iš viso bus organizuojama 10 žygių, o surinkus visų žygių medalius, jūsų laukia specialus prizas.

Būtina išankstinė registracija į žygį, kuri vyks puslapyje nuo rugpjūčio 17  d.: https://www.xkilometras.lt/.

Užsiregistravus Jums tereikia tinkamai apsirengti, pasiimti gerą nuotaiką ir atvykti į žygį. Asmenis, kurie yra jaunesni nei 16 m., turi lydėti suaugusieji. 16 m ir vyresni gali dalyvauti ir savarankiškai. O mes jūsų lauksime ir tinkamai pasitiksime. Jūsų lauks žemėlapiai ir sužymėta trasa. O grįžus lauks sutiktuvės ir apdovanojimai – diplomas ir medalis.

Be to, surinkus visų 10 žygių medalius, jūsų laukia specialus prizas.

LAIKAS IR VIETA

 Žygis vyks 2022 m. rugpjūčio 27 d. Vieta – Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla, Upytės g. 1, Upytė, Panevėžio r. 

Žygio dieną registraciją pradedame 8.00, o startas bendras 09.00. Registracija internetu nuo 2022 m. rugpjūčio 17 d. iki 2022 m. rugpjūčio 24 d.  (imtinai) puslapyje: www.xkilometras.lt

  Taip pat siūlome sekti „Facebook" renginio aprašymą, kuriame dalinamės karščiausiomis žygio aktualijomis „GAUDOM VĖJĄ“ Facebook naujienos

  Užsiregistravus Jums tereikia tinkamai apsirengti, pasiimti gerą nuotaiką ir atvykti į žygį. Asmenis, kurie yra jaunesni nei 16 m., turi lydėti suaugusieji. 16 m ir vyresni gali dalyvauti ir savarankiškai. O mes jūsų lauksime ir tinkamai pasitiksime. Jūsų lauks žemėlapiai ir sužymėta trasa. O grįžus lauks sutiktuvės ir apdovanojimai – diplomas ir medalis.

Žygio dalyviai privalo laikytis su COVID-19 susijusių reikalavimų, tausoti gamtą ir aplinką, laikytis kelių eismo taisyklių reikalavimų, turi teisę bet kurio metu pasitraukti iš žygio arba atsisakyti jame dalyvauti apie tai informavę organizatorius. Dalyvis žygio metu pats atsako už savo sveikatą ir asmeninius daiktus. Už asmenis, kurie yra jaunesni nei 16 m., atsako juos lydintieji suaugusieji.

Svarbu pateikti teisingą kontaktinę informaciją (telefono numerį ir kt.).

ORGANIZATORIUS

Renginį organizuoja žygeivių klubas „X kilometras“.
Informacija apie renginį skelbiama www.xkilometras.ltwww.facebook.com/xkilometras.

Kontaktai: Egidijus Štankelis, mob. 8 682 52450, el. p. egidijus.stankelis@gmail.com

APIE PROJEKTĄ

Projektą remia Sporto rėmimo fondas.
Projekto tikslas yra diegti pozityvias nuostatas į viso gyvenimo fizinį aktyvumą, kaip sveikatos stiprinimo priemonę, stiprinant aktyvaus laisvalaikio leidimo įgūdžius. Projekto metu bus suorganizuota dešimt pėsčiųjų žygių skirtingomis trasomis Panevėžio apskrityje, siekiant įtraukti šeimas ir ypač mokyklinio amžiaus vaikus ir supažindinti juos su šia aktyvaus laisvalaikio forma. Siekiant didesnio įsitraukimo, projekto renginiai bus nemokami visiems dalyviams, taigi prieinami visoms amžiaus ir socialinėms grupėms. Tikimės, kad projekto metu specialiai parengti maršrutai leis ne tik pajusti aktyvaus laisvalaikio gamtoje naudą, bet ir susipažinti su gražiausiomis istorinėmis regiono vietovėmis. Kiekvienam renginiui bus paruošta 25 km žygio trasa, dalyviai galės įveikti visą trasą arba trumpesnę – 12 km trasą.

DALYVIAI

Gali dalyvauti Lietuvos Respublikos ir užsienio šalių piliečiai individualiai ir komandomis.
Dalyvis žygio metu pats atsako už savo sveikatą ir asmeninius daiktus. Už asmenis, kurie yra jaunesni nei 16 m., atsako juos lydintieji suaugusieji.

REGISTRACIJA

"Gaudom vėją" Žygis yra nemokamas. Registracija vyksta nuo 2022 m. rugpjūčio 17 d. iki 2022 m. rugpjūčio 24 d. (imtinai) puslapyje www.xkilometras.lt

REGISTRACIJA

INDIVIDUALI REGISTRACIJA

Vardas, Pavardė
Amžius
Telefono nr.
Pasirinktas atstumas
El. paštas

GRUPĖS REGISTRACIJA

Grupės pavadinimas
Word programos lentelėje surašyti grupės narių vardus, pavardes, amžius, pažymėti grupės vadovą
Grupės vadovo tel. nr.
El. paštas
Grupės vadovas galutinės registracijos metu turi pateikti atspausdintą galutinį grupės sąrašą

DALYVIO PAREIGOS IR ATSAKOMYBĖ

Saugodami vieni kitus, privalo registracijos metu ir kontrolės punktuose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), laikytis saugaus atstumo;
Privalo su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
Privalo laikytis bendrosios etikos normų, nepažeisti žmogaus teisių ir laisvių, būti drausmingais, tausoti gamtą ir aplinką, laikytis kelių eismo taisyklių reikalavimų;
Privalo informuoti organizatorius apie pasitraukimą iš žygio;
Draudžiama skleisti politinę propagandą, šiukšlinti ir pažeidinėti viešąją tvarką, kelių eismo taisykles, gamtos apsaugos ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimus;
Turi teisę bet kurio metu pasitraukti iš žygio arba atsisakyti jame dalyvauti apie tai informavę organizatorius;
Dalyvis žygio metu pats atsako už savo sveikatą ir asmeninius daiktus. Už asmenis, kurie yra jaunesni nei 16 m., atsako juos lydintieji suaugusieji.
Dėl COVID-19 svarbu pateikti teisingą kontaktinę informaciją (telefono numerį ir kt.).

APDOVANOJIMAI

Diplomai ir medaliai įteikiami visiems žygio dalyviams, įveikusiems pasirinktą atstumą. Pasitraukus iš žygio ir neįveikus viso žygio atstumo – diplomas neįteikiamas.
Medaliu apdovanojami asmenys:
- praėję visą žygio atstumą;
- nepažeidę žygio taisyklių.
Žygio dalyviui, neįvykdžiusiam nustatytų reikalavimų, medalis ir jo simboliai neįteikiami, o paliekami žygio organizatoriams.

DRAUDIMAI

Žygio metu draudžiama:
- naudotis bet kokiomis transporto priemonėmis;
- bėgti;
- skleisti politinę propagandą;
- pažeidinėti viešąją tvarką;
- pažeidinėti kelių eismo taisykles;
- šiukšlinti stovyklų teritorijose, poilsio vietose, žygio maršrute.
Žygio dalyviams, pažeidusiems šias taisykles, bus pareikštas įspėjimas, o pakartotinai jas pažeidę dalyviai bus diskvalifikuojami. Žygio metu gali būti nurodyti ir kiti reikalavimai, kuriais žygio dalyviai privalės vadovautis.

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

Žygio dalyviai privalo susipažinti su šiomis taisyklėmis ir jomis vadovautis registracijos ir žygio metu. Dalyvis registruodamasis žygiui patvirtina, kad susipažino su taisyklėmis. Šias taisykles tvirtina, papildo ir keičia klubo taryba.